העיר אילת שקלטה מאז תחילת המלחמה למעלה מ – 60,000 תושבים מיישובי הדרום והצפון, ביניהם כ – 15,000 ילדים, בתוכם כ – 200 ילדים עם מוגבלות, קיימה בסוף השבוע האחרון אירוע מיוחד בו נהנו יחד ילדי אילת מהחינוך המיוחד עם ילדים מיישובי העוטף והדרום ששולבו בבית ספר "אורים" לחינוך מיוחד באילת ובדירות נגישות. האירוע המשותף לעיריית אילת, עמותת נגישות ישראל, משרד החינוך ורשת ישרוטל התקיים במלון הרויאל ביץ' באילת.


רבקה טביב אזולאי, מנהלת מרחב אילת של עמותת נגישות ישראל, שהפיקה את האירוע, בסיוע עסקים אילתים רבים שנרתמו באהבה, ציינה, כי האירוע המיוחד כלל עשרות רבות של ילדים ובוגרים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים שפונו מאז פרוץ המלחמה למלונות ודירות נגישות באילת, ביניהם ילדים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, אוטיזם, Cp, ניידות וצרכים מיוחדים בתפקודים שונים. כ – 100 ילדים מהדרום משולבים מאז תחילת הלחימה, במערכת החינוך המיוחד באילת. 100 נוספים הגיעו לאילת במסגרת פינוי יזום של עמותת נגישות אילת ושוהים בבתי המלון. לצד שילוב הילדים במערכת החינוך באילת השתתפו הילדים במהלך כל החודש בפעילות הפוגה גם ב"בית לתושווים" – מרכז ספורט וחברה שפתחה העירייה בשיתוף ובהפעלה של עמותת נגישות ישראל באילת.


האירוע הייחודי, בהשתתפות ראש העיר של אילת, אלי לנקרי ומנכ"לית עמותת נגישות ישראל, מיכל רימון, כלל פעילויות נגישות של מעגל מתופפים תרפוייטי, פעילות תיגוף (תיפוף) על הגוף, הפעלות מותאמות לילדים בגיל הרך, פעילות דאנס ספורטיבי לנוער ובוגרים, כיבוד/שתיה ומתנות לכולם ובעיקר איפשר מפגש מרגש והפוגה לה כולם זקוקים בעת מלחמה.

תגובות