אות רשות מעודדת עלייה הוענק לעיר אילת

העיר אילת כבירת הנופש של ישראל מעודדת אליה תיירות מהארץ ומהעולם. לצד התיירות מעודדת אילת גם עלייה. בזכות כך, זכתה העיר אילת לאחרונה באות “רשות מעודדת עלייה” מטעם ההסתדרות הציונית העולמית ומרכז השלטון המקומי בישראל. את האות קיבל חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הקליטה – ד”ר אולג צ’רנומוריץ. בישיבת מועצת עיר האחרונה פרגנו חברי המועצה למחלקת הקליטה בעירייה על עבודה מסורה שזיכתה את אילת באות.

 באילת ישנם כ – 15,000 עולים המהווים כ – 23% מכלל האוכלוסייה בעיר. מרביתם עולים מחבר העמים (15%), צרפת (2%), בוכרה (1.4%), ארגנטינה (1.3%), ארה”ב (0.5%), קווקז (0.5%), אנגליה (0.3%), אתיופיה (0.3%), אחרים (3%). בזכות החשיבות שמייחס ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי לעידוד עליה, עומד תקציב העירייה בסעיף קליטה על 4 מיליון ₪ בשנה.

 בזכות עידוד הקליטה בעיר אילת, מפעילה העירייה את הפרויקט “עלייה קהילתית”.מדובר בפרויקט ייחודי של משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית והקרן לידידות, בשיתוף הרשויות המקומיות המעודד עלייתן ארצה של קבוצות עולים ומסייע בקליטתן הקבוצתית באמצעות חבילת סיוע מיוחדת. גיבוש הקבוצה נערך בחו”ל עוד בטרם העלייה ועד לשילובה של הקבוצה בארץ. המטרה המרכזית של הפרויקט, להקל על קליטתם של העולים והשתלבותם בחברה באמצעות תמיכה מוגברת בתחומי הדיור, התעסוקה וחינוך הילדים. המשפחות משתלבות בקהילה באמצעות רכזים מיוחדים דוברי שפתם המלווים אותם אישית ובזכות תמיכת העולים הוותיקים מארץ מוצאם. ההנחה היא שהמסגרת הקהילתית מקלה על חבלי הקליטה ומאיצה את תהליך ההשתלבות בתעסוקה ובחברה.

תגובות

להשאיר תגובה