אי ירוק בים

שרת התיירות – אורית פרקש הכהן, הגיעה לביקור שני בעיר אילת מאז הוכרזה בחוק כ”אי ירוק”. לאחר דיון עם הנהלת העירייה ותאגיד התיירות העירוני, סיירה השרה לאורך רצועת החוף ועמדה מקרוב אחר עבודות התשתית בחופי אילת, שמבצעת החברה הממשלתית להגנות ים המלח (חל״י) כזרוע ביצועית של משרד התיירות. בסיום הביקור הכריזה השרה שמתווה ״אי ירוק״ הוא הצלחה. ״שבועיים לאחר פתיחת מתווה איים ירוקים עדיין אילת בשיעור תחלואה ירוק בוהק של 0.2 אחוז מהנמוך בארץ. מתווה איים ירוקים הוא הצלחה. זהו האיזון הנכון בין כלכלה לתיירות וצריך להרחיב אותן לעוד תחומי חיים״.

 שבועיים לאחר שהוכרזה העיר אילת על ידי קבינט הקורונה כ״אזור תיירות מיוחד״ הגיעה כאמור שרת התיירות לביקור שני באילת וכמו שר הבריאות – יולי אדלשטיין, חברי ועדת הביקורת של המדינה בראשות חה”כ עופר שלח ויו”ר ועדת הקורונה של הכנסת – חה”כ יפעת שאשא ביטון, שביקרו באילת, התרשמה גם היא מהתנהלות העירונית, החל מהבידוק במחסום הכניסה לעיר, דרך מתחם “היבדק וסע” בתוך העיר והעמדות לדיגום מהיר ביטבתה ובשדה התעופה “רמון”, משל”ט הקורונה שפועל כחלק מהמוקד העירוני ועוד.

 בפתח הדיון סקר ראש העירייה בפני השרה שוב את האתגרים עמם מתמודדת העיר אילת בצל מגפת הקורונה והמשברים שקדמו לה עם סגירת שדה דב והסופה שגרמה לנזק רב בחופים. עוד עודכנה השרה בעניין רמת התחלואה. נכון להיום ציון הרמזור של אילת הוא 3.3 המלמד על איתנות בריאותית. בשבועיים האחרונים בוצעו למעלה מ – 20,000 בדיקות במתחם “היבדק וסע” ובעמדות לדיגום מהיר. בדיקות אלה לצד כ – 37,000 בדיקות שביצעו אזרחי מדינת ישראל שהגיעו לאילת מהווים 10% מסך כל הבדיקות שנעשו בישראל. בפועל, 27% מתושבי אילת נבדקו ועדיין אילת שומרת על אחוז חיוביים נמוך מאוד העומד על 0.2% בלבד.

תגובות

להשאיר תגובה