העיר אילת – בירת הנופש של ישראל, עיר תיירות וספורט בינלאומית, מארחת מידי שנה כ 2.5 מיליון נופשים מהארץ ומהעולם. למרות הקוטן והמרחק פועלת העיר לרגש ולחדש כל פעם מחדש. לצד 101 חוויות ללא עלות, יזם תאגיד התיירות העירוני גם סיורים בשכונה שמפגישים את התייר עם העיר וחושפים בפניו את אילת ולא רק ממעוף הציפור. ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי: “לאחר שהסרנו את החיץ המלאכותי בדמות שדה התעופה הישן וחיברנו בין שני חלקי העיר על ידי שני כבישי רוחב שחוצים את השדה, אך טבעי הוא שתושבי אילת יארחו את הנופשים. יש לנו תושבים חמים ואוהבים. זו עיר שהכי אוהבת לארח”.

 עיריית אילת באמצעות תאגיד התיירות העירוני פועלת כל העת להשביח את המוצר התיירותי להנאת הנופשים. בעת הזו בה פוקדים את אילת המוני ישראל שבוחרים באילת על פני מדינות אחרות בעולם, פועל צוות התאגיד בניהולו של יוסי חן ביצירתיות רבה כדי להבטיח לנופשים חופשה בטוחה, מגוונת ואיכותית לצד ההגבלות. בין החוויות: סדנאות ופעילות לאורך הטיילת, סיורים מודרכים באתרי הטבע כמו פארק הצפרות ובריכות הפלמינגו, פעילות ספורט במפרץ ובחופים, מופעי תיאטרון רחוב ועוד.

 עוד כחלק מ – 101 חוויות שמציע תאגיד התיירות ללא עלות מתקיימים סיורי אומנות וקולינריה ברחבי העיר, בהם השתתפו עד כה למעלה מ – 1,000 משתתפים. לאלה התווסף סיור ייחודי בשכונת “יעלים” הוותיקה, דרכה מוצגת אילת ולא ממעוף הציפור או ממרפסת הסוויטה בבית המלון. הסיורים פרי שיתוף פעולה של תאגיד התיירות העירוני ומתנ”ס יעלים. את התכנים וההדרכה כתבה יעל לרנר תושבת האזור. סיור פיילוט ראשון התקיים בשבוע שעבר בשכונת יעלים. ירדן גלרטנר מתאגיד התיירות המלווה את הסיורים מציינת, כי הסיור מספר את סיפורה של שכונת יעלים שהיא שכונה א’ – השכונה הראשונה של אילת דרך האנשים שלה מאז ועד היום, נשים אמיצות! שבחרו לשנות את חייהן, להגיע לאילת ולחיות פה, לגדל כאן משפחה ולתת יד בבניית העיר.

 הסיור עצמו עובר במספר תחנות הכוללות את מתנ”ס יעלים, ביתה של ימנה הדוורית הוותיקה באילת, מסעדת פדרו (מסעדת בבר המיתולוגית), סמטאות השכונה, רחבת סוף העולם, חצר האמנים של מנשה וטליה, מפגש עם ג’נט – אריתראית שחיה באילת עם משפחתה, עובדת במלונאות ותושבת השכונה שמספרת בגאווה על השילוב שלהם בעיר אילת וסיום בהצגה קצרה ומשעשעת של החוויה האתנית שמספרת בקצרה את סיפורה של אילת בתחילת דרכה. בכל המקומות נהנים הבאים מקבלת פנים חמה וכיבוד למשתתפי הסיור, באדיבות מתנ”ס יעלים.

תגובות

להשאיר תגובה