עם החזרה המדורגת ללימודים ובהתאם להנחיות אגף החינוך בעירייה מתקיימת מידי יום פעילות ספורטיבית “בוקר בכושר” בגני הילדים ובבתי הספר. “עומרי הבריא” שפעל לטובת הילדים גם מאחורי המסכים, התגייס להפעיל את ילדי אילת ומידי בוקר מציע פעילויות חינוכיות מהנות בתחום בריאות הנפש והגוף.

חינוך לאורח חיים בריא חוצה כבר מספר שנים את כל הגילאים עם עידוד לפעילות גופנית, תזונה נכונה ובריאות בכל מוסדות החינוך ובקרב הקהילה. במסגרת זו, מפעיל אגף החינוך בעיריית אילת בשיתוף “פיס בקהילה” את הפרויקט הייחודי “בוקר בכושר עם עומרי הבריא”, במסגרתו מסייע עומרי לילדי אילת לשמור על אורח חיים בריא ופעיל, כפי שהוא עושה במהלך כל השנה. האירועים כוללים הקרנת סרטון הזנקה שהופק במיוחד, תחנות ספורט, ארוחת עשר בריאה, ביקור של עומרי הבריא וחלוקת שי לילדים.

 מאות ילדי גני הילדים בעיר כבר השתתפו באתגרים והמשימות שכללו פעילויות מגוונות ותכנים ייעודיים ובהמשך צפויה התכנית להגיע גם לגילאים הבוגרים יותר. עדי בכור, מנהלת תכנית קידום הבריאות בחינוך הקדם יסודי ציינה “שיגרת הקורונה מחייבת אותנו לפעול לעידוד ילדינו לשמירה על אורח חיים פעיל ובריא. זוהי משימה עליונה ואנו מחויבים לפעול לקידומה בדרכים יצירתיות וחווייתיות”. עו”ד סימה נמיר, חברת המועצה ויו”ר ועדת בריאות ברכה על הצלחת הפעילות בגני הילדים. “ההצלחה נמדדת בכך שפעילות זו הופכת מודל לחיקוי על ידי רשויות אחרות והייחודיות של התכנית היא בכך שהצליחה להיטמע בכל בית ובית, התכנים מגיעים להורים באמצעות הילדים. דווקא בימים אלו חשוב לפתח ולקדם פעילויות מסוג זה בתקווה להרחבתה”.

תגובות

להשאיר תגובה