די לפלסטיק בים האדום

כחלק משמירה על משאבי הטבע הנדירים של אילת, ביניהם מפרץ אילת הקסום, ולצד פעולות הסברה, ניקיון ואכיפה לאורך החופים, יוצאת עיריית אילת בקריאה “די לפלסטיק בים האדום”. כפעולה ראשונה בשיתוף פעולה עם מפעילי החופים ובהובלה של היחידה האזורית לאיכות הסביבה בשיתוף עמותת הברים והמסעדות, תתבצענה פעולות הסברה בעסקים לאורך החופים, למניעת השימוש בקשי פלסטיק. הצעד הבא הינו תיקון לחוק העזר העירוני לאילת (רחצה על שפת הים), במסגרתו ייאסר שימוש במוצרי פלסטיק חד פעמיים בחופי הים, לרבות מכירה בפלסטיק בתחומי החופים. בחג השבועות, במסגרת אירועי הביאנלה לאומנות המתקיימת זו השנה השמינית באילת, תיפתח תערוכה ייחודית של אמנים מאילת ומהארץ הקוראים גם הם, בציור, בצילום ובפיסול “די לפלסטיק בים האדום”.

“מוצרי פלסטיק חד פעמיים מתפרקים ביבשה ובים לחלקיקים בגדלים שונים ובכך פוגעים בבעלי חיים ימיים ויבשתיים הטועים לזהות את הפלסטיק כמזון או לחילופין מסתבכים בו ומתים כתוצאה מחנק או מפגיעה פנימית. בנוסף, מוצרי פלסטיק חד פעמיים מהווים מפגע חזותי לאורך החופים, בציפה על פני הים, ובשקיעה על קרקעיתו” מסביר אסף       אדמון – מנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה בעירייה. זו הסיבה שבעידודו של ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, פועלת העירייה  לקדם כאמור, תיקון לחוק לפיו ייאסר שימוש בפלסטיק בחופים זאת לצד פעולות ניקיון של העירייה בחופים וצלילות ניקיון בשיתוף תנועות הנוער הייחודיות לאילת “שומרי המפרץ” ו”אילטבע” וצוללים מתנדבים ולצד פעולות הסברה ואכיפה.

התערוכה “די לפלסטיק בים האדום” שתוצג בגלריה העירונית אילת, כוללת יצירות של למעלה מ-40 אמנים מקצועיים מכל רחבי הארץ, בהם קבוצה נבחרת של אמנים מהעיר אילת. האמן הישראלי צביקה ליבנת – צלם תת ימי הלוחם כל חייו לניקיון הים והאמנית הבובנאית האמריקאית מקנזס – התר ניסבט לווינשטיין,  יזמו את הפרויקט, במטרה ליצור פלטפורמה חינוכית תרבותית, שתמחיש את הצורך הדחוף בדאגה לניקיונו של הים, מפני פסולת של פלסטיק ובמיוחד השימוש הגואה בשקיות ניילון.

תגובות

להשאיר תגובה