כחלק מהמהלך שמובילה העירייה והגופים הירוקים להפסקת שימוש בפלסטיק בים האדום, יוצעו לבאי פסטיבל ג’אז בים האדום, שיתקיים בשבוע הבא באילת, כוסות רב פעמיות ממותגות. את הכוס יוכלו הבאים לרכוש ב – 10 ₪ ולזכות בהנחה על הבירה במהלך כל ימי הפסטיבל. אם אתם שם, חפשו את עמדת הכוסות אותן יפעילו מתנדבי סביבה, בכניסה הצפונית, הדרומית ובתוך הבר המרכזי והירתמו באהבה לשמירה על הים, המדבר והסביבה.

 לצד פעולות להפחתת שימוש בקשים וכלים חד פעמיים לאורך החופים פועלים הגופים השותפים, להפחית גם את השימוש בכוסות חד פעמיות. הצעד הראשון יחל כאמור בפסטיבל ג’אז בים האדום, שיתקיים בין התאריכים 25-27.8.19 בנמל אילת. הכוס הרב פעמית העשויה מפוליקרבונט תימכר ב – 10 ₪ אשר יוחזרו למשתמשים בסיום השימוש בכוס. הרוכשים יוכלו לקחת איתם את הכוס ולהשתמש בה בכל מקום אחר. בעצה אחת בין מפיקי הפסטיבל “פורום פקטור” ותאגיד התיירות העירוני, ייהנו רוכשי הכוס הרב פעמית מהנחה של 4 ₪ ממחירי הבירה זאת על מנת לעודד שימוש בכוס הרב פעמית במתחם.

 ביחידה האזורית לאיכות הסביבה בעירייה מסבירים, כי מודל הכוס לשימוש חוזר מוכר לרבים מאירועים ברחבי העולם, אולם הרעיון חדש לרוב הקהל הישראלי ובפרט האילתי. המטרה העיקרית של הכוס היא צמצום צריכת הפלסטיק באירועים ומזעור כמויות פסולת הפלסטיק. הכוס לשימוש חוזר מטמיעה דפוסי התנהגות חדשים לקהל ומעוררת סביבה שיח על בעיית הפלסטיק. באי הפסטיבל יוכלו כאמור להשתמש בכוס בשלושת ימי הפסטיבל, ובתום השימוש יוכלו לקחת אותה הביתה כמזכרת או להחזיר אותה לעמדת ההחזרה בתמורה לסכום הכסף ששילם בעבורה.

תגובות

להשאיר תגובה