חכמים בשמש

בימים חמים אלה בהם פוקדים את העיר אילת המוני בית ישראל, הציבה העירייה תחנת אוטובוס ממוזגת שניה לרווחת תושבי העיר ואורחיה. התחנה הראשונה באילת, בארץ ובעולם, הוצבה בתחילת הקיץ באזור התיירות והשנייה הוצבה כאמור השבוע ברחובה המרכזי של העיר – שדרות התמרים.

לצד הצבת עשרות עמדות Next Bus דיגיטליות בתחנות ההמתנה לאוטובוס, המעדכנות על זמן הגעת האוטובוסים, יזם משרד התחבורה פיילוט מיוחד בעיר אילת בשיתוף עיריית אילת וחברת אגד, במסגרתו יופעלו כאמור תחנות אוטובוס ממוזגות וחכמות. עלות כל תחנה – 180 אלף ₪, במימון משרד התחבורה. התחנה הממוזגת נותנת מענה קריר ונעים במזג האוויר החם של העיר אילת. התחנה הראשונה הוצבה כאמור במיקום אסטרטגי בעיר, בכיכר מרכז התיירות מול קניון “מול הים” לכיוון דרום ומשמשת את הנוסעים לרצועת החוף הדרומית של אילת הכוללת בתי מלון, אטרקציות מובילות כמו הדולפין ריף, המצפה התת ימי ושמורת האלמוגים וכן אתרי צלילה מהיפים בעולם. התחנה השנייה הוצבה כאמור בשדרות התמרים – רחובה המרכזי של העיר שבקרוב יתחבר עם אזור התיירות על ידי פתיחת שני צירי תנועה דרך שדה התעופה הישן של אילת.

מדובר כאמור בתחנה סגורה ממוזגת במידות 2.5 על 5.20 מטרים עם דלתות הזזה אוטומטיות מזכוכית הכוללת גם שילוט אינטראקטיבי ומסך מגע. בתחנה יוצג מידע אלקטרוני על התחבורה הציבורית בעיר ועל הקווים שעוברים בתחנה וכן מידע של תאגיד התיירות העירוני ועמדה להטענת כרטיסי “רב קו”. התחנה נגישה לבעלי מוגבלויות. המזגן בתחנה יפעל במהלך רוב שעות היום, למעט שעות מסוימות בלילה, בהן התחנה תהיה סגורה. התחנה מרושתת במצלמות המשדרות ישירות למוקד העירוני שמאויש 24 שעות ביממה כחלק ממערך המצלמות העירוני. בנוסף, תותקן בתחנה מערכת של נורות אולטרה סגול לחיטוי התחנה מזיהומים ומחיידקים שתשמור על ההיגיינה המיטבית כמתבקש בתקופה זו בצל הקורונה וכן יוצב שילוט ויודבקו מדבקות, שיסמנו את המרחק החברתי הנדרש בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

תגובות

להשאיר תגובה