מיזם הכביסות של מתנדבי ידידים בסניף אילת למפוני העוטף המתארחים בעיר צובר תאוצה ומעל למאה משפחות כבר נעזרו בו • "רואים עד כמה עזרה פשוטה עבורנו, מהווה הצלה גדולה עבורן"

בתקופה האחרונה יצאו בהנהלת סניף ידידים באילת, בניהולו של מנהל הסניף – נתי טויטו, בפרויקט מיוחד לסיוע בכביסות הנקרא 'מכבסים באהבה'. בעקבות המלחמה, משפחות רבות הגיעו להתארח במלונות ברחבי העיר אילת, לאחר שפונו מבתיהן בעוטף. המשפחות, שמונות מספר נפשות בכל משפחה, זקוקות לכיבוס הבגדים במקום שהייתן. בידידים זיהו את הצורך ויצאו בפרויקט מיוחד – כביסות למתארחים, כולל לקיחת הבגדים המלוכלכים והחזרתם נקיים.

על מנת להגיש בקשה לסיוע, המשפחות ממלאות טופס מיוחד ופשוט עם פרטיהם, מתנדבי ומתנדבות ידידים יוצרים עמן קשר, ומגיעים עד אליהן כדי לאסוף את הכביסה המלוכלכת. כעבור זמן הם מחזירים את הכביסה לאחר כיבוס וייבוש עם ריח נעים, ריח של בית. 

מתגובות רבות של מבקשי הסיוע ניתן להבין כי הפרויקט משמש כהצלה עבורן. הימצאותן במלונות רחוק מהבית, ללא מכונות כביסה בהישג יד, גורם להיווצרותן של ערימות בגדים משומשים שנערמות, דבר היוצר ריח לא נעים וכן גורם למחסור בביגוד הניתן ללבישה. המיזם המיוחד צבר תאוצה ומשפחות מקומיות מהעיר שאינן מתנדבות בידידים, הצטרפו אף הן לסיוע ולכיבוס בגדי המפונים.

נתי טויטו – מנהל סניף אילת: "מה שהחל כפרויקט קטן צמח במהרה למיזם גדול ומוצלח. עד כה סייענו ליותר ממאה משפחות מתארחות, ואנו רואים עד כמה עזרה פשוטה עבורנו מהווה הצלה גדולה עבורן. משפחות נוספות פנו אלינו וביקשו אף הן לסייע וכמובן שהסכמנו. המפונים נמצאים רחוק מהבית, רחוק מהסביבה המוכרת להם, ואנחנו עושים את המעט בשביל לעזור ולהקל עליהם. למותר לציין שהשירות הינו ללא עלות כלל וכל מה שאנו מבקשים זה חיוך."

בימים האחרונים, ערך שר הבריאות, ח"כ אוריאל בוסו, ביקור בקרב המפונים בעיר. במסגרת הביקור הוא נפגש עם מתנדבי ידידים באילת ושמע מהם על המיזם המיוחד של 'מכבסים באהבה' ועל שאר מקרי הסיוע כחלק מהמאמץ המלחמתי כמו תיקוני ממ"ד, סיוע לחיילים ועוד. השר בוסו הודה למתנדבים וציין את חשיבות איתנות העורף והערבות ההדדית בזמן המלחמה.

קרדיט תיעוד: ידידים

תגובות