כחלק ממענים קהילתיים של האגף לשירותים חברתיים בעירייה ולצד יריד ראשון מסוגו למיצוי זכויות לכלל הקהילה, נערך בשבוע שעבר יום מיוחד למען אנשים עם לקות ראיה ועיוורון. כ- 30 מתושבי העיר הסובלים מלקות ראייה ועיוורון הגיעו להיבדק ולקבל הדרכה מקצועית ביום מיוחד שהתקיים במרכז “עוצמה” – מרכז שמפעיל האגף למיצוי זכויות ותעסוקה לאוכלוסיית האגף לשירותים חברתיים.

לקראת היום המיוחד, פעלה יחידת הטיפול באנשים עם נכויות הפועל באגף לשירותים חברתיים בעירייה, לאתר את בעלי לקות הראייה בעיר ואלה הסובלים מעיוורון על מנת שיוכלו להיבדק, לשמוע על אביזרים מסייעים ולשמוע על זכויותיהם השונות. עמותת “מגדל אור” הייתה הגוף המקצועי שהוזמן וערך את הבדיקות והתאמת האביזרים.

עו”ס רות אברהם שריכזה את הפעילות, דאגה לשלב ביום זה גם את עמותת “נגישות ישראל” אשר הציגה בין היתר את אופני הטנדם, עמם יכולים בעלי לקות ראייה להשתלב גם בפעילות ספורטיבית ייחודית. איגום משאבים בקהילה למען אנשים עם נכויות הכרחי לצורך העצמתה של אוכלוסייה זו. “יום מיוחד למען הסובלים מלקות ראייה ועיוורון משקף את מחויבות כולנו לראות את אשר זקוקים לעזרה ולפעול למען שיפור איכות חייהם. בכך נבחנת קהילה טובה” סיכם עו”ס מיכאל ריאחי.

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שהגיע לברך את הצוותים ואת התושבים הנהנים מהשירותים, הדגיש את מחויבותה של העיר לפעול למען שיפור איכות חייהם של אזרחים ותיקים וגם של אנשים עם מוגבלויות.

תגובות

להשאיר תגובה