למידה באמצעות מחשבים ניידים, לוחות דיגיטליים, תוכנות מיוחדות, משחקי מחשב מותאמים, קירות אינטראקטיביים ועוד, מאפיינים את מרחב השילוב החדשני שהוקם בבית ספר “יעלים” ביוזמה משותפת של ארגון “וראייטי” המפעיל את התכנית “וראייטי שווים”, מיזם סיסמה לכל תלמיד, עיריית אילת ובתרומה משותפת של איש העסקים – טניסאי העבר – אנדי רם, על שם אביו – עמירם רם ז”ל נקרא המתחם. במרחב המשולב העתיר באמצעים טכנולוגיים, לומדים כל תלמידי שכבה ג’ כולל תלמידי שילוב וחינוך מיוחד. בבית ספר “יעלים” בכלל ובמרחב השילוב בפרט, כולם מיוחדים וכולם מאוחדים.

 בביקור מרגש בהשתתפות 350 תלמידי בית ספר “יעלים” בניהולה של לימור קטן, נחנך אתמול (15.5) מרחב השילוב החדשני, במעמד אודי אנג’ל – יו”ר “סיסמה לכל תלמיד” ונשיא ארגון וראייטי, מגי אסייג – מנכ”לית סיסמה לכל תלמיד, אורי סלונים – יו”ר וראייטי ישראל, איש העסקים אנדי רם, אמו – דיאנה ורעייתו, יואש טרוקמן – יו”ר קבוצת אלעד מערכות, ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, מירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך. לצד המרחב שכולל כ- 70 מחשבים ניידים המשרתים את כל תלמידי שכבה ג’, כולל לוקרים למחשבים, התחדשו גם תלמידי החינוך המיוחד בבית ספר “יעלים” הלומדים בשתי כיתות, באייפדים אישיים, תרומת “סיסמה לכל תלמיד” הפועל באילת כבר 7 שנים בבתי הספר היסודיים.

 “וראייטי שווים” הינה תכנית לשילוב תלמידים עם צרכים מיוחדים בקהילה ובחברה, מתוך האמונה שלכל תלמיד מגיעה הזדמנות שווה להגשים את הפוטנציאל הטמון בו, וכי הכלה היא הזדמנות לצמיחה ולהתפתחות עבור כל מי שנוטל בה חלק. במסגרת התכנית הוקם מרחב שילוב שכבתי חדשני הכולל סביבה פיזית וירטואלית – המאפשרת מפגשים ויוצרת גירויים שמשרתים את תהליכי הלמידה, אך גם מאפשרת לכל לומד למצוא את המקום הבטוח שלו ואת דרך הלמידה המועדפת עליו, חדשנות טכנולוגית – המאפשרת לכל לומד לממש את הפוטנציאל שלו, הכלה כדרך חיים לפיה מפגש ושיח עם האחר הם אבן היסוד ללמידה, לחקר, לחדשנות ולפיתוח ערכים של שיתוף פעולה, סובלנות וכבוד הדדי. במרחב עובדים בהתאם למציאות רבודה, מציאות מדומה, למידה מבוססת משחק, תרגול מיומנויות מחשב, יישום תקשורת ושיתופיות, התנסות ביצירתיות וחדשנות.

תגובות

להשאיר תגובה