למען המכינה- אחד משלנו

ברוח התקופה והצורך לסייע החליטו בחברות גל טל נכסים והשקעות ופיורמג’יק  (Puremagics) להירתם ולסייע למכינץ “אחד משלנו” . בתאריך ה 16.7.20 יתקיים ערב בבית חיל האוויר בהרצליה שכל הכנסותיו מוקדשות לממון פעילות המכינה. אין ספק שסיוע לנוער שלנו לממש את מלוא הפוטנציאל שלו ללא קשר לרקע ממנו הגיע היא מטרה נעלה ונשמח שרבים יצטרפו אלינו כדי לתת כתף לחברה הנהדרים הללו.

המכינה הקדם צבאית אחד משלנו

מכינת “אחד משלנו” חרטה על דגלה צמצום פערים בחברה הישראלית והחליטה כי כולם שלנו, ולכולם מגיע הזדמנות שווה לתהליך העצמה, העשרה והכנה לצה”ל.

בשנת 2011 הוקמה המכינה  הקדם צבאית אחד משלנו, נשיאה הראשון היה  ראש המוסד האלוף במיל׳ מאיר דגן ז”ל,  וראש המכינה שחר אופז קצין יוצא יחידת שלדג, אשר בחר לעזוב את תפקיד העורך דין לטובת עשיה חינוכית חברתית.

המכינה הוקמה  מתוך הכרה בעובדת היות השירות הצבאי תקופה מכרעת ובעלת השפעה רבה להצלחה בחיים האזרחיים בארץ, והיותו גשר חברתי מקשר המקנה הזדמנויות שונות ומגוונות למינוף יכולות וכישורים של הצעירים המצטרפים לשורותיו, ושהגיע הזמן לחינוך לאלפים ולא רק לאלופים בעלי היכולת.

חזון העמותה: צמצום פערים בחברה הישראלית על ידי חיזוק נוער מהפריפריה החברתית ‏משכבות מוחלשות והגברת תחושת השייכות של נוער זה למדינת ישראל ולחברה הישראלית.

אוכלוסיית היעד: המכינה מיועדת לבוגרי כיתה י”ב חילונים ודתיים מהפריפריה החברתית, כפרי נוער, פנימיות ונערי קידום נוער, בגרי מרכזי גמילה ומרכזי השמה אחרים, בעלי מוטיבציה גבוהה לשרת את המדינה בצה”ל ולהשתלב בחברה הישראלית. אחוז מסוים מכלל החניכים לא ברי גיוס בשל תיקים פליליים והמטרה לסגור להם את התיקים במהלך אותה שנה ולהפוך אותם לברי גיוס.

לא מרימים ידיים! מספר החיילים שמתגייסים לצה”ל עם רישום פלילי גדל מידי שנה ובכל זאת, יש לא מעט נערים שמתדפקים על שערי הבקו”ם (מיט״ב), מקווים ליום שבו יקבלו את צו הגיוס, יעלו על מדים ויצאו לדרך חדשה. אך המשימה אינה פשוטה: בדרך לשם ייתקלו הנערים במכשולים, דיונים בבתי משפט, עורכי דין וקציני מבחן, ובסופו של דבר לא כולם יצליחו להגשים את שאיפתם להתגייס.

התקופה האחרונה ומגפת הקורונה חידדה את הצורך של הנערים להיאחז במכינה כעוגן, לאור עליה באירועי אלימות במשפחה והתדרדרות במצב הכלכלי בביתם אשר היה מראש בעייתי. אנו מודאגים מאוד מן המצב ומעוניינים להמשיך במלוא העוצמה בפועלנו ןלהביא את בשורת המכינה לכמה שיותר נערים ונערות גם בשנים הבאות.

לצערנו השנה גם אנחנו נפגענו כלכלית ממגפת הקורונה באופן המעמיד בספק את יכולתנו לפתוח את הפעילות בשנה הבאה. אם לא נצליח לגייס את התקציב נאלץ לסגור חלק מהשלוחות ולצמצם משמעותית את כמות הנערים והנערות הפותחים את השנה. לאור זאת אנו עושים ככל יכולתנו לגייס את התרומות הנדרשות לנו ונשמח את תוכלו לסייע.

*ניתן לעיין באתר המכינה בכתובת http://www.one-of-us.org.il

*לעמותה אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 א לפקודת מס הכנסה וכמובן אישור ניהול תקין.

להזמנת מקום/ תרומה נא לפנות שמואל אולנסקי (תא״ל במיל׳)  052-9288188savethedate_oneofus_20200628_sale_2

תגובות

להשאיר תגובה