מתחיל באימון נגמר במסעדה: יום בחיי דוד גלפרין

תמיד אומרים שאנשי עסקים מצליחים, מתנהגים בחיי היומיום שלהם כמו אנשים מוצלחים. אז כדי ללמוד מהטובים ביותר (וגם כי אנחנו מאוד סקרנים) יצאנו לבדוק איך נראים חייו של איש הפרסום דוד גלפרין, אחד מהפרסונות המובילות והמוכרות בברנז’ת הפרסום החרדי, וגם לנסות להבין מה הסוד לניצול יום מקסימלי?

 דוד גלפרין (36) יו”ר ובעלים של קבוצת “גיל גרופ”קבוצת התקשורת השיווקית והמדיה הגדולה במגזר החרדי

4:45 – להתחיל את היום כשאתה שולט בו
את היום שלי אני מתחיל כמה שיותר מוקדם. אני מאוד מאמין בשעות של השקט בתחילת היום, זו ההזדמנות שלי להגיד תודה לאלוקים על מה שיש ולאגור קצת אנרגיות חיוביות. בעבר הייתי עובד בלילות עד מאוחר וקם מאוחר, אבל הגעתי למסקנה שכשקמים מוקדם בבוקר – אפשר להגיע למצב שאנחנו שולטים ביום ולא נגררים אחרי הנסיבות. אף אחד לא מתקשר או מטריד אותך ב-5 בבוקר, אין פקקים שמעכבים אותך בדרך לעבודה ואתה יכול להיות לרגע עם עצמך לפני שהכל מתחיל.

“להגיד תודה לאלוקים ולאגור קצת אנרגיות חיוביות”

6:00 – נפש בריאה בגוף בריא

דבר נוסף שעוזר לי להתחיל את היום ברגל ימין הוא אימון כושר מוקדם בבוקר. כדי לשמור על עצמי ולהקפיד על ההתמדה אני נעזר במאמן צמוד כל בוקר, ככה אני יודע שאין לי ברירה אלא לקום מוקדם לאימון. מעבר לעובדה שאני מתאמן, אני אוהב גם לגוון בין אירובי ופינג-פונג. כל אחד מהתחומים האלה מעורר בי חוויה אחרת. אחרי האימון אני לרוב עושה סיבוב בסאונה או בג’קוזי של המכון, מתארגן, אוכל ארוחת בוקר טובה ויוצא לעבודה.

אימון כושר מוקדם בבוקר

8:00הראשון במשרד

אחד הדברים שהבנתי עם השנים שהכי נכון לי לעשות כמעסיק וכבעלים זה להגיע ראשון לעבודה. אני יו”ר ובעלים של קבוצת “גיל גרופ” – משרד פרסום למגזר הדתי והחרדי, המציע פתרונות מדיה וחבילות מקיפות לעסקים גדולים ובינוניים. יש בוסים שמרשים לעצמם להגיע מאוחר, אבל אני אוהב לפגוש את מי שמגיע ולא להגיב למי שכבר נמצא. בזמן הזה אני מתכנן עם עצמי את סדר היום, בודק אילו משימות נותרו מאתמול ומעלה רעיונות של פיתוח ואסטרטגיה לעסק.

“להגיע ראשון לעבודה”

10:00 תמונת מצב

לרוב בשעות האלו המשרד מתחיל להתמלא בחיים. זה הזמן שאני אוהב להקדיש לעובדים שלי עם מפגשי צוות ושיתוף שלהם בדברים המהותיים שקרו השבוע, בין אם אלו דברים להתגאות בהם כמו הישגים של החברה או בין אם אלו אתגרים או נקודות לתיקון ולשיפור. באופן כללי אני מאמין בערוץ פתוח עם העובדים, כי ברגע שהעובד מרגיש שמשתפים אותו הוא מבין מה המשמעות שלו במערכת והמוטיבציה שלו עולה. זו הסיבה שגם בתהליך בחירת העובדים אני מתמקד בלחבר אלינו אנשים שחולקים אתנו את החזון והערכים ולא אנשים תככנים ותחרותיים במובן הרע של המילה. המרקם האנושי של צוות העובדים הוא אחד הדברים החשובים לי.

14:00 תמונת מצב

בדרך כלל את הפגישות עם הלקוחות אני דוחה כמה שיותר מאוחר, לא בגלל שאני לא אוהב את זה אלא דווקא בגלל שאני מאוד נהנה מזה וזה בא לי יחסית בקלות. ישיבות עם לקוחות יכולות הרבה פעמים להתארך מעבר למצופה, ואם קובעים את הפגישה מוקדם יותר היא יכולה לשתק את כל יום העבודה ויוצרת תלות בתוצאות שלה.

יחד עם זאת, למרות שאני אוהב להיכנס לישיבות – בסופו של דבר מי שמטפל בלקוח אלו המנהלים, ואני כבעלים מביא את הניסיון שלי והחשיבה שלי. יחד עם זאת – אני משתדל מאוד לא לקחת את המקום של המנהלים ולהיכנס רק כשמדובר בלקוח משמעותי מאוד או כזה עם דרישות מורכבות.

16:00 מדריך לחיים 

את השעות המאוחרות, אני מעביר לרוב בהדרכות לצוותי עובדים של הלקוחות שלי. החזון של “גיל גרופ” הוא לא רק לתת את הפתרון הפרסומי ללקוח, אלא גם להעניק לו חבילה שתסייע לו למכור את המוצר שלו. מבחינתי הדרכת ניהול מכירות לצוותים של עסקים בתחומי נדל”ן, לימודים, פיננסים ועוד – זה חלק מהחבילה. אני יושב עם הצוותים ומראה להם איך לשפר את תהליכי המכירה שלהם, כך שיהיו אפקטיביים ויביאו תוצאות. כשבאתי לעסוק בפרסום לא באתי מתוך אהבה למקצוע אלא ממקום של הזדהות עם הלקוח, רציתי לחפש ללקוחות פתרון שיעזור להם למכור את המוצר שלהם. אני אוהב לעזור לבני אדם להתפרנס וזה הדבר היחיד שחשוב לי בנוגע ללקוחות שלי – תוצאות.

מרצה בכנס לשכת רו”ח בסנט פטרסבורג

18:30 זמן איכות ולמידה

את השעות שלאחר השעות הפורמליות במשרד אני אוהב לנצל כמו שצריך. או שאני מבלה זמן איכות עם הילד שלי או שאני ממלא אותן בלימודים. יש תפיסה כזו קלישאתית שחשוב ללמוד ולהתפתח כל הזמן אבל אני באמת מאמין בזה. כל חיי למדתי ברצף עד גיל 31מגוון תחומים: שיווק ופרסום, אימון אישי, גישור, ניהול משא ומתן, השקעות בורסה, הערכת שווי וחברות ועוד. למעשה אפשר לומר שעסקתי בשני תחומים שמרתקים אותי מאוד – כסף ואנשים. לימודים כאלו נותנים לי השראה ועוזרים לי לפתח את העסק שלי בלי הפסקה. בערבים שאני לא עם הילד או בלימודים אני נוהג להיפגש במסעדה לארוחת ערב עם עובדים מהדרג הניהולי שלי, לקוחות גדולים או שותפים אסטרטגיים בפוטנציאל. אני מאמין שבמסגרת כזו אפשר להשיג הרבה דברים שאי אפשר למצוא בין זמן איכות.

21:00 מנצל את הנסיעה בשביל שיחות

אחרי תכנית הערב שלי, אני מגיע הביתה ותוך שלושת רבעי שעה אני הולך לישון. מכיוון שאני קם מאוד מוקדם אני משתדל להירדם עד השעה 23:00. לפעמים אני מנקה את הראש לפני עם איזו סדרה או ספר, אבל את הטלפון אני שם על שקט כשאני נכנס הביתה. מבחינתי את כל שיחות הטלפון שיש לי אני עושה תוך כדי נהיגה, זה הזמן הכי יעיל שלי וכך אני מגיע הביתה כשכל המשימות והשיחות שהייתי צריך לעשות – מאחורי. בשלב הזה אני מכין את עצמי ליום החדש שיבוא למחרת, כך שאקום ערני ומלא אנרגיות. בכל זאת, יש לי אימון על הבוקר..

תגובות

להשאיר תגובה