נאבקים באלימות נגד נשים

מאות נשים לקחו חלק באירועי יום המאבק באלימות נגד נשים, שצוין בשבוע שעבר בכל הארץ. לטובת העניין התאגדו כל ארגוני הנשים בעיר ויצרו רצף של אירועים, ביניהם סדנאות לאימהות ובנות בתחומי תקשורת והגנה עצמית, הרצאות בתחומי הורות, זוגיות, אלימות ואהבה והרצאה מיוחדת שנתנה כלים לתקשורת זוגית טובה ונכונה.

 כמידי שנה גם השנה חברו כאמור יחדיו ארגוני הנשים וגופים עירוניים המרכיבים ביחד את פורום הנשים העירוני, ביניהם: המשרד לקידום מעמד האישה בעירייה, המרכז הרב תחומי למניעת אלימות ומרכז הסיוע לנפגעי תקיפה מינית שמפעיל האגף לשירותים חברתיים בעירייה, רשת המתנ"סים, הרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול, ויצ"ו ונעמ"ת, ויצרו רצף של אירועים המעוררים שיח ומעלים את התודעה הציבורית בעניין המאבק באלימות נגד נשים. האירועים הותאמו לרוח התקופה ונעשו חלקם באמצעות הזום וחלקם בהרכבים מצומצמים. גם השיח עצמו הותאם לעידן הקורונה, בו המציאות שנכפתה עלינו העלתה גם את רף האלימות.

 בשיאו של השבוע, נערכה כאמור עצרת ברחבת מרכז צעירים אילת, שנועדה גם היא להעלות לתודעה הציבורית את קול הנשים ולקדם שינוי בתחום. את העצרת פתח ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שגינה אלימות מכל סוג שהוא, כמי שיזם את תכנית "עיר ללא אלימות" ואשר הפכה למודל ארצי. ליבת העצרת היתה תערוכה בניצוחו של הצלם האילתי – סשה וולניקוב, המתנדב במרכז הסיועלנפגעות ונפגעי תקיפה מינית. היחשפותו של סשה לתחום הביאה אותו לרצות לחשוף כמה שיותר אנשים לנושא. בעצה אחת עם מנהלת מרכז הסיוע הוחלט, כי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא דרך האמנות. במאמץ משותף, התגייסו למשימה אמנים מאילת ומהערבה, ביניהם ציירים, צלמים, פסלים ואף אמני רתכות וגרפיטי. "לכל אחד מהם יש סיפור משלו וזווית אישית. חלקם חוו את הנושא על בשרם או מקרוב, אחרים נחשפו לנושא בדרכים שונות" אמר סשה וולניקוב וסיפר, כי באי התערוכה התהלכו בין האמנות והתרשמו ממנה, היו שהתפלאו מעומק החשיבה ומאיכות היצירה והיו כאלו שהזדעזעו נוכח האמת והכאב הזועק מבין בדי הקנבס. במהלך העצרת עמדו כולם דקה דומיה לזכר הנשים שנרצחו רק משום היותן נשים. "היום לנשים הנפגעות יש שם ויש פנים ואנחנו רחוקים מהדחקת האלימות בחברה. שלב הבא זה לעשות הכל על מנת למגר אותה ולעקור מחברתנו, לייצר חברה שוויונית ובריאה יותר המיטיבה עם גברים ונשים כאחד" הוסיפה סופיה גורדייב – מנהלת מרכז הסיוע.

תגובות

להשאיר תגובה