נחתמה ברית ערים תאומות בין העיר אילת לאקפולקו שבמקסיקו

עוד בספטמבר 2012 אישרה מועצת עיריית אילת את בקשת העיר אקפולקו לחתימת ברית תאומות, אך הדבר לא יצא לפועל בשל מערכת הבחירות המוניציפליות במקסיקו. לפני חודשיים פנה ראש עיריית אקפולקו לראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, והזמינו להגיע לחתימת הברית ולחנוכת כיכר השלום בעיר אקפולקו על שם העיר אילת. במקביל במהלך החודשיים האחרונים החליטה הקהילה היהודית בעיר על בניית בית כנסת חדש והוחלט, כי במעמד החתימה על ברית הערים התאומות, יניח ראש עיריית אילת את אבן הפינה. אליהם הצטרפו הקהילה היהודית החזקה של מקסיקו בתמיכה של משרד החוץ ושגריר ישראל במקסיקו – יונתן פלד.

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי, שברך בטקס חתימת הברית אמר, כי לשתי הערים כערי תיירות יש הרבה מהמשותף, שתי הערים הן ערי מפרץ הקולטות תיירים עם שדות תעופה בינלאומיים. לדבריו שתי הערים יכולות ללמוד הרבה אחת מן השנייה בנושא של תחושת הביטחון לתייר. בעניין זה, החליטו השניים ללמוד האחד מהשני על הפרויקטים המשיקים בשתי הערים – פרויקט “עיר ללא אלימות” אותו מובילה העיר אילת בישראל והשיטור העירוני והתיירותי באקפולקו. ראש עיריית אקפולקו אמר, כי זה רגע חשוב לעיר, רגע של ידידות בין ערים ובין מדינות, זה לעשות מעשה ולחזק את השם של מקסיקו וישראל בקהילה הבינלאומית: “היום אני מקבל את אחי החדש מאיר מהעיר האחות החדשה שלנו  – תודה שאתם איתנו! תודה על השותפות הסולידרית בין הערים ובין התושבים ובין שתי הקהילות”.

במהלך הסיור שנערך בעיר, הוצגו לראש העירייה, הפרויקטים החדשים המתוכננים בעיר, נערך ביקור במוקד הביטחון העירוני בו פועלות ביחד שלוש המשטרות: משטרת התיירות, המשטרה העירונית והמשטרה הפדרלית, וכן מרכז התגובה לתייר ולתושב, מרכז ההתראה בפני הצונמי ורעידות האדמה – כולם מרוכזים במבנה אחד.

בסיום הביקור טסו שני ראשי העיר לבירה מקסיקו-סיטי למשרד החוץ, שם נערך טקס אישרור החתימה על הברית במעמד סמנכ”ל המשרד, שגריר ישראל במקסיקו – יונתן פלד, ראשי העיר ונציגי המחלקות במשרד החוץ, חברי מועצת העירייה ואנשי הקהילה היהודית. לאחר ישיבת עבודה בבית העירייה הוחלט כסיכום בין ראשי שתי הערים על שיתופי פעולה בשלב הראשון בנושאי ביטחון תיירותי, מניעת אלימות ושיתוף פעולה בנושא המים והנוער.

אקפולקו היא עיר נמל במדינת גררו במקסיקו על חוף האוקיינוס השקט. היא משמשת כנמל מסחרי ונמל לספינות נופש על המסלול שבין פנמה וסן פרנסיסקו. אקפולקו היא עיירת הנופש הפופולרית והמפורסמת ביותר במקסיקו ואפשר למצוא בה מגוון של מלונות ומסעדות. 

תגובות

להשאיר תגובה