ערב חגיגות ה – 70 לשחרורה של העיר אילת התבשר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי על ידי שר החינוך – נפתלי בנט, כי אילת זכתה בפרס החינוך הארצי, כעיר עם מערכת החינוך הטובה במדינה. לאחר שזכתה העיר אילת פעמיים בפרס החינוך היישובי של משרד החינוך (2011, 2004), זכתה אילת בפרס החינוך גם לשנת תשע”ט והיא היחידה במדינת ישראל הזוכה בפעם השלישית בפרס החינוך הארצי. “התברכתם בחינוך הכי טוב בארץ” אמר שר החינוך.

התרגשות גדולה נרשמה במערכת החינוך העירונית בקרב המנהיגות החינוכית, הנהלות בתי הספר, כל צוותי ההוראה והגננות וצוותי המינהלה, בזכות זכיה מרשימה בפרס החינוך הארצי. את הבשורה העביר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי בישיבת מועצת עיר חגיגית לרגל חגיגות אילת, שהתקיימה בשבוע שעבר כשברקע נשמעת הקלטה של שיחה טלפונית משר החינוך – נפתלי בנט. פרס החינוך הוענק השנה ל- 6 רשויות; אילת, בית ג’אן, מועצה אזורית מטה אשר, מועצה אזורית שורק, ערד, קריית ים, שבלטו בהשקעה יתרה בחינוך, ובביצוע תהליכים ייחודיים וחדשניים בתחום החינוך ביישובם. הפרס ניתן כהוקרה על איכות ומצוינות, והוא פועל יוצא של השקעה מיוחדת בקידום מערכת החינוך  הפורמאלי והבלתי פורמאלי. במסגרת הזכייה בפרס, יוענק לכל אחת מהרשויות פרס כספי בסך 100 אלף שקלים, אשר יושקעו בפרויקט חינוכי ברשות.

“אני שמח מאוד לבשר לכם שהעיר אילת זכתה בפרס החינוך היישובי במדינת ישראל” אמר שר החינוך והוסיף: “המשמעות היא שזכיתם במקום הראשון בכל מדינת ישראל, בזכות החינוך המעולה, גם בפן ההישגי של 5 יחידות מתמטיקה, במדעים ובאנגלית, אבל גם בפן הערכי בזכות התרומה, האכפתיות, הכנסת הערכים של כיבוד הורים, כיבוד מורים, אהבת המדינה, אהבת ארץ ישראל.  העיר אילת התברכה, העיר אילת על המפה לא רק בזכות התיירות ולא רק בזכות הים, אלא קודם כל בזכות בני האדם, האנשים”. עוד בדבריו הודה השר לצוותי ההוראה בעיר, המורים המורות היועצים היועצות הגננות, המנהלים. “אתם נותנים את הנשמה סביב כל ימות השנה ואני ראיתי את זה בכל הביקורים שלי, אתם נפלאים. אז בשם ממשלת ישראל ובשם כל מערכת החינוך אני רוצה לאחל לכם ולכל תושבי אילת מזל טוב, התברכתם בחינוך הכי טוב בארץ” סיכם שר החינוך.

תגובות

להשאיר תגובה