קורס "מאמנים מחבקים" ביוזמת תנועת ״החלוץ – חינוך דרך ספורט" מבית תנועת דרור- ישראל החל לפעול באילת, מאמני התנועה יכשירו את בני הנוער המפונים להיות מפעילי ספורט צעירים.  מדובר על קורס ייחודי בן שלושה ימים שעברו בני נוער מפונים מיישובי הדרום בגילאי 16-17 עם המאמנים המוסמכים של "החלוץ". 

בסיום הקורס הוסמכו בני הנוער, קיבלו תעודת "מוביל ספורט בקהילה" ויוכלו לאמן קבוצות של ילדים מדרום הארץ – הנמצאים במלונות באילת. כאשר המטרה היא שכל אחד מהם יקבל את הכלים להקים קבוצות ספורט קהילתיות במלון שבו הוא שוהה.

באילת נוצרה בעיה של כוח הדרכה שנשאר לאורך זמן, לאחר חשיבה מאומצת, הבינו בתנועת ״החלוץ״ שיש כאן הזדמנות נהדרת להגיע ולהעניק לאותם בני נוער פלטפורמה לעשייה משמעותית תוך כדי השהייה במלונות ולהפוך אותם למאמנים ומאמנות בעת הזו ובעתיד

בני הנוער זכו להכשרה מקצועית וערכית, התנסו בהעברת אימון במגרשים מקצועיים וקיבלו כלים נוספים, לאחר מכן ימשיכו לקבל ליווי צמוד ע"י צוות החלוץ.

הפרויקט המרגש נערך בשיתוף מרכז הפועל, ההסתדרות, קריית הספורט באילת והנוער העובד והלומד.

"בסופו של הקורס אני יכול להגיד בלב שלם, יש לנו נוער מדהים! גם אחרי מה שעברו, רואים את הנחישות, המחויבות והאחריות לדאוג לחבר'ה צעירים מהם.  מרפא, ולו במעט, את הנפש לראות את זה. תודה רבה לכל השותפים שלקחו ולוקחים חלק" אמר מייסד "החלוץ", עומר ליבנת. 

רועי אלמקייס, בן 18 משדרות אחד החניכים המצטיינים של הקורס משתף:  "לפני הכול היה  פשוט חוויה מטורפת. להכיר נוער שנמצא פה באילת להתחבר אליהם ככה, זה היה ממש מיוחד. אני חושב שהיוזמה של לתת לילדים מסגרת ספורט ולבני נוער שמעבירים להם אימוני ספורט זה מבורך וחשוב , וזה איזשהו סוג של מקום מפלט עבור הילדים, וגם עבורנו הנוער שמדריך.

עבורי באופן אישי הקורס היה הזדמנות ללמוד תחום חדש ולצאת מהשגרה פה במלונות, ובעיקר לנצל את הזמן בצורה קצת יותר משמעותית מלשכב במיטה במלון כל היום."

לפרטים: https://hachaluz.org.il/

לעמוד הפייסבוק של "החלוץ"

 

תגובות