למען הוותיקים

כ – 550 אזרחים ותיקים נהנו ושמחו באירוע, שהתקיים בשבוע שעבר כחלק ממיזם של המשרד לשוויון חברתי “אומנים ותיקים למען אזרחים ותיקים”. על הבמה הופיע הזמר יהודה אליאס שריגש את כולם ואף הזמין את ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי לשיר עמו. לטובת האירוע תרמה רשת ישרוטל את אולם ה wow. את האירוע הפיקה המחלקה להתנדבות בעירייה במסגרתו הוענקו תעודות הוקרה לשלות אזרחיות ותיקות מתנדבות.

באילת פועלים כ – 60 ארגוני התנדבות ולמעלה מ – 3,000 מתנדבים, ביניהם כ – 1,000 אזרחים ותיקים. בזכות אלה זכתה העיר אילת השנה באות ההתנדבות הארצי “קהילה מתנדבת”. “זוהי שעתם היפה של כל המתנדבים והאזרחים הוותיקים, שמקדישים מזמנם וממרצם לטובת הזולת והקהילה ואשר הפכו את ההתנדבות לדרך חיים” אמרה אמירה אדרי – מנהלת המחלקה להתנדבות בעירייה ומי שהנחתה את הטקס. בפניה אישית למתנדבים אמרה: “אתם מאירים את העיר היפה שלנו באור זוהר ואמיתי ולא ניתן לתאר קהילה טובה וחזקה בלעדיכם המתנדבים”.

ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי שהעניק את תעודות ההוקרה אמר: “העיר אילת התברכה באוכלוסייה ותיקה יצרנית ופעילה, רבים מאזרחינו הוותיקים מתנדבים במסגרות השונות, פעילים במועדונים החברתיים ובחוגי רשת המתנ”סים, מהם ניתן רק ללמוד ועל כך להתגאות. תקוותי היא שכל אזרחינו הוותיקים יהיו פעילים, מכך נצא כולנו נשכרים”. 

ואלה הזוכים בתעודה:

סבטלנה דמ’צנקו (76) חברה במועדון “אואזיס” – מועדון לפנסיונרים עולים מחבר העמים הפועל במתנ”ס בית רובין. סבטלנה עלתה מרוסיה בשנת 1996, עד לפרישתה לגמלאות היתה רופאת משפחה. כיום נמצאת במועדון מיום הקמתו מזה כשלוש שנים. לסבטלנה בת יחידה. סבטלנה מתנדבת לסייע לחברים במועדון בכל משימה, מבקרת חברים חולים בביתם, עורכת בדיקות לחץ דם, מסייעת בתרבות בתרגום עברית לחברי המועדון. עשייתה של סבטלנה ראויה לציון לשבח ומהווה דוגמא למתנדבת נמרצת ואיכותית.

פאני ביטון (80) עלתה לארץ בשנות החמישים ממרקש שבמרוקו. אם  לשישה ילדים וסבתא ל 14 נכדים ו11 נינים. פאני הצטרפה למועדון “בשביל הזהב” במתנ”ס קולייר לפני כ-25 שנים ומאז כל בוקר פותחת את פינת הקפה, מקבלת את פני החברים בחמימות ובחיוך מציעה לחברים לשתות, אשת שיח מעניינת ביותר מרתקת בסיפוריה. פאני שותפה גם לפרויקט “ותיקים מספרים” בבתי הספר והתלמידים מרותקים לסיפורי העלייה וההתאקלמות באילת שלה. היא אהובה ומהווה מודל לחיקוי, ראויה להערצה על הנתינה שהיא דרך חיים עבורה. 

תגובות

comments