כובש את העולם

שחר כהן, טיקטוקר ישראלי בן 33, הפך לאחרונה לסנסציה בינלאומית בזכות סרטוניו המצחיקים והסברתיים תחת הכותרת "אמריקה מול ישראל". סרטוניו, המתמקדים בהשוואות משעשעות בין התרבות הישראלית והאמריקאית, צברו מיליוני צפיות ועוקבים רבים, ביניהם יהודים רבים מארה"ב וקנדה.

כהן, תושב תל אביב וירושלמי במקור, החל ליצור סרטונים ב-TikTok לפני כשנה וחצי, מתוך רצון לחלוק את אהבתו לישראל עם העולם. סרטוניו משלבים הומור, חיקויים משעשעים, הקבלות בין ארה״ב לישראל ודמות מטורפת ישראלית שיצר בשם "נופר". כל אלו זכו במהירות להצלחה רבה, והפכו אותו לאחד הטיקטוקרים הישראלים הפופולריים ביותר ועם צמיחה מטורפת בעולם.

ההצלחה הגדולה הובילה להזמנה לסיבוב הופעות בקהילות יהודיות בארה"ב וקנדה. כל הכרטיסים להופעות נחטפו במהירות, מה שמעיד על הפופולריות הרבה שלו בקרב יהודי התפוצות. כהן כעת על מטוס לקנדה שם יופיע בשבוע הקרוב עם 5 מופעים.כהן, שכבר הספיק לשמש כפרזנטור עבור חברות כמו פייבוקס, מי עדן, מולר, הסוכנות היהודית ועמותת זכרון מנחם, רואה בהופעותיו בארה"ב הזדמנות אדירה להגשים את חלומו ולכבוש את הקהל האמריקאי

 מה גרם לך להתחיל ליצור סרטונים ב-TikTok?

"מאז שהייתי קטן הייתי צופה בתוכניות טלוויזיה אמריקאיות ולמדתי מהם הרבה, צפיתי בטיפוסים אמריקאיים והסטראוטיפים תמיד הצחיקו אותי, הרשתות החברתיות היו מקום שיכולתי לשתף את הדברים שהתבוננתי שאהבתי והתבוננתי עליהם מהצד ותמיד רציתי לחלוק. מלב זאת, שאין אפשר להוציא ממני את הישראלי שאני ואהבתי לישראל ולכן החלקתי לחלוק את שני העולמות האלו יחד עם העולם, וחיפשתי דרך יצירתית לעשות זאת. TikTok נראתה לי כמו פלטפורמה מושלמת לכך."

מה הנושא האהוב עליך ליצור סרטונים עליו?

"אני אוהב ליצור סרטונים על ההבדלים בין התרבות הישראלית והאמריקאית. אני מוצא את זה נושא מרתק ומלא בהומור. כמובן שהכל נעשה בהקצנה ובדרך חיננית שכולם יכולים לזהות מי הישראלי ומי האמריקאי"

מה הכי מפתיע אותך בהצלחה שלך?

"אני הכי מופתע מהתגובות החמות שאני מקבל מקהל יהודי ברחבי העולם. זה מרגש אותי לדעת שאני מצליח לחבר אנשים לישראל ולתרבות הישראלית וההפך".

 מהן התוכניות שלך לעתיד?

"המפגש בקרוב עם הקהל ששלי הוא ללא ספק הגשמת חלומות ואני מרגיש שיחד איתם אפרוץ ובגדול על עוד במות בעולם. כמובן שאני מתכנן להמשיך ליצור סרטונים יצרתים ולחלוק אותם עם ישראל והעולם. אני רוצה להמשיך להופיע ולפגוש את הקהל שלי פנים אל פנים." 

האנגלית שלך ממש מושלמת, אז מאיין האנגלית שלך?

"צפיתי שנים בסדרות טלוויזיה אמריקאיות שאני ממש אוהב. אני אוהב ממש את האמריקאים, את הסגנון והמבטא והייתי בילדותי מחקה אותם עד לכדי שלמות. ברבה פעמים העוקבים שלי או אנשים ברחוב נגשים אלי ושואלים אותי אם אני אמריקאי אבל אני לא באמת כזה, זה דרש ממני שנים של אימון" 

מי הם העוקבים שלך, אילו מקרים מעניינים יש לך איתם?

העוקבים שלי הם הכל מהכל. יש הרבה מאוד עוקבים מארה"ב וקנדה חלקם גם יהודים וכולם אוהבים את ישראל ואוהבים את הפרודיה שאני עושה עם הדמות שיצרתי "נופר". אני מקבל הרבה מאוד תגובות שהמערכונים שלי מחברים את הקשר המיוחד שיש לאמריקאים עם ישראל וההפך. אני מקבל לא מעט תגובות ברחוב ואנשים מזהים אותי אבל המקרה הכי מטורף שחוויתי הוא שנכנסתי למסעדה פה בארץ ושחקן וקומיקאי היהודי-האמריקאי, מייקל רפפורט זיהה אותי, קולט?  אותי שחר כהן מישראל. היית מאמין?!?

אין ספק ששחר כהן הוא הכוכב הבא של הרשתות החברתיות עם הכריזמה שלו, חוש ההומור המפותח והיכולת הייחודית שלו לחבר בין תרבויות, הוא בדרכו להפוך לאחד הקולות הישראליים המשפיעים ביותר, הוא דוגמה ומופת לישראלים צעירים ומוכשרים שיכולים להגשים את חלומותיהם באמצעות יצירתיות, עבודה קשה וכמובן, הרבה כישרון.

https://www.tiktok.com/@shaharcohen9?_t=8lBV4gNXvlP&_r=1

 

תגובות